Długo czekałam na kolejną część serii o Cormoranie Strike'u. Było warto :) Z każdą książką coraz bardziej lubię dwójkę głównych bohaterów. Tym bardziej że tym razem dużo się dzieje w kierunku, który od początku był do przewidzenia, czyli relacji z Robin. Cormoran nadal nie ułożył sobie życia osobistego, małżeństwo Robin od początku wydaje się być pomyłką. Co z tym zrobią?

Zabójcza biel jest bardziej obszerna niż jej poprzedniczki. Fabuła jest bardzo rozbudowana, wiele postaci, dużo miejsc.Można się w tym trochę pogubić. Są wątki polityczne, osobiste rozgrywki, zdrady małżeńskie i życiowe dramaty. Są drogocenne dzieła sztuki, konie, rodzinne pamiątki. A zaczyna się to wszystko od pojawienia się w agencji Billego chłopaka na pierwszy rzut oka chorego psychicznie. Bredzi coś o zbrodni sprzed lat, o zabitym i zakopanym obok konia dziecku, potem znika. Niedługo później Strike i Robin zostają zatrudnieni przez ministra kultury. Co łączy Billego i ministra kultury? Dlaczego minister jest szantażowany? 

Naprawdę nieźle się to czyta, może niektóre wątki można by skrócić albo i zupełnie wyciąć bo są trochę nadmiernie rozbudowane. Ale i tak zdecydowanie nie żal poświęconego na czytanie czasu. Polecam :)

Komentarze